Nasi Pacjenci – Nasza Duma

Cieszy nas fakt, że pacjenci biorący udział w projektach badawczych odnoszą sukcesy. Jedyne o czym ciągle staramy się pamiętać, wykorzystując tak wiele różnych urządzeń do rehabilitacji i oceny pacjenta, że nie pracujemy z egzoszkieletem, ani nawet ze spastycznością czy konkretnymi zakresami ruchomości, ale z pacjentem. Nowoczesne urządzenia pomagają nam we właściwej ocenie problemu i zaplanowaniu na tej podstawie dalszych działań. Pomagają również zintensyfikować i zoptymalizować, trudny i długi proces jakim jest rehabilitacja pacjentów neurologicznych, nigdy jednak nie zastąpią fizjoterapeuty.

Przeczytaj historię dwóch naszych pacjentów – Oliwki oraz Damiana!

Masz pytania? Napisz na adres: badania@technomex.pl

Projekty badawcze prowadzone są we współpracy firmy Technomex, Politechniki Śląskiej, Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej oraz Centrum Fizjoterapii „Fizjofit”.

Ośrodek „Fizjofit” jest najlepiej wyposażonym ośrodkiem w Polsce, w zakresie innowacyjnych urządzeń, służących do oceny i terapii pacjentów neurologicznych. Posiada m.in. System do analizy chodu BTS, robota do nauki chodu GEO, robota do nauki chodu Lokomat, egzoszkielety EKSO GT, bieżnię do analizy chodu Zebris, platformy do treningu i oceny równowagi, a także urządzenia do rehabilitacji kończyny górnej jak np. „Pablo”. Rehabilitację prowadzą wysoce wykwalifikowani fizjoterapeuci.
Więcej informacji na www.fizjofit.pl

Comments are closed.