BalanceTutor

BalanceTutor pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała, tak ważnej w życiu codziennym czy też aktywnym spędzaniu wolnego czasu.

W razie utraty równowagi często dochodzi do urazów. Wedle badań 1/3 osób po 65 roku życia miewa urazy po upadkach spowodowanych zaburzeniami w układzie zachowania równowagi. Co roku upadki w tej grupie wiekowej są najczęstszą przyczyną urazów oraz wypadków śmiertelnych. Najczęstszą kontuzją są urazy miednicy. BalanceTutor został zaprojektowany jako innowacyjne urządzenie do aktywnego i statycznego kontrolu postury ciała. System składa się z bieżni zamontowanej na specjalnej platformie. Platforma porusza się aby inicjować poślizg czy utratę równowagi w sytuacji statycznej i dynamicznej. Terapeuta ma możliwość dostosowania programu i wykonania niezbędnych korekt w przyjaznym interfejsie oprogramowania. System posiada bezpieczną uprząż i system awaryjnego przerwania terapii.

BalanceTutor pozwala terapeucie na obiektywną analizę i dostosowanie parametrów terapii dzięki połączeniu analizy obrazu wideo oraz pomiaru nacisku. Kierunek, prędkość i dawka zakłóceń równowagi dostosowane mogą być pod konkretnego pacjenta. Podczas treningu ukazywane są wskazówki dotyczące postawy i ruchu.