Reedukacja chodu - urządzenie do reedukacji chodu
 phone +48 32 40 10 350 msg biuro@technomex.pl fb instagram yt linkedin 1

Ostium

System dynamicznego odciążenia
Zobacz w sklepie
ostium.jpg

System dynamicznego odciążenia pacjenta OSTIUM

Urządzenie przeznaczone do odciążania pacjenta podczas ćwiczeń związanych z reedukacją chodu. Pozwala na odciążanie pacjenta w trybie statycznym lub dynamicznym

System umożliwiający dynamiczne odciążenie pacjenta. Znakomicie sprawdza się w pracy z pacjentami neurologicznymi, ortopedycznymi – zarówno z dorosłymi, jak i z dziećmi.
Przeprowadzone badania nad reedukacją chodu u pacjentów neurologicznych potwierdzają wyższość treningu w odciążeniu nad tradycyjnym treningiem z obciążeniem (ciężar ciała pacjenta).

Konstrukcja nośna systemu dociążenia wykonana jest z profili stalowych lakierowanych proszkowo. Zastosowane rozwiązania mają za zadanie zapewnić bezpieczne i bezawaryjne użytkowanie urządzenia. Składa się ono z dwóch niezależnych modułów regulujących podciągnięcie pacjenta na odpowiednio bezpieczną wysokość oraz moduł naciągu gum odpowiedzialnych za odciążenie ćwiczącego. Urządzenie wyposażone jest w system jezdny z hamulcami umożliwiający łatwy i bezpieczny sposób ćwiczenia oraz transportowania konstrukcji.

 
Dane techniczne:
  • długość: 1700 mm
  • szerokość: 1600 mm
  • wysokość: 2700 mm
  • maksymalne dopuszczalne obciążenie (waga pacjenta): 136kg

 

Ocena stopnia odciążenia:

Kontakt pięta/podłoże w czasie chodzenia traci się w przypadku odciążenia większego niż 40% masy ciała. Należy wybrać poziom odciążenia, przy którym pacjent osiąga kontakt pięta/podłoże obustronnie przy 10 kolejnych krokach.

Przy ocenie odciążenia należy brać pod uwagę stopień patologii występujący u pacjenta oraz jego komfort. Pacjent z dużym stopniem patologii może wymagać wyższego stopnia odciążenia.
W celu oceny stopnia odciążenia pacjenta należy posługiwać się wagą. Pokazuje ona odciążenia pacjenta w kilogramach. Np. odczyt 30 kg oznacza, że pacjent został odciążony o 30 kilogramów. W przypadku pacjenta o wadze 150 kg oznacza to 20% jego masy ciała.

Pacjenta odciążamy za pomocą specjalnej korby po prawej stronie urządzenia.

Poruszając nią, zmienia się skala wewnątrz urządzenia wedle rysunków na urządzeniu.

Za pomocą rączki znajdującej się po lewej stronie, obniżamy główny element mocujący uprząż. Kręcimy nią aż uprząż pacjenta znajdzie się w odpowiedniej pozycji – wskaźnik mniej więcej w środku skali.

ostium1.jpg 
YMEDIA.pl