GEO-S

„… Jeśli chcesz się nauczyć chodzić, musisz chodzić….”

G-EOS Siła terapii chodu z wykorzystaniem end-effektora

G-EOS firmy Reha Technology to najbardziej zaawansowany na świecie system do rehabilitacji i reedukacji chodu, przeznaczony dla wymagających terapeutów, chcących posługiwać się w swojej terapii najbardziej skutecznym sprzętem. Cechuje go bardzo wysoka jakość i najnowsze rozwiązania prosto ze Szwajcarii.

Reha-Technology – pasja do terapii chodu z asystą robota

Od ponad 10 lat Reha Technology z powodzeniem opracowuje innowacyjne, zrobotyzowane systemy terapii chodu w dziedzinie rehabilitacji neurologicznej. Seria systemów G-EO, oparta na zasadzie end-efektorów, upraszcza pracę terapeutów, zmniejsza obciążenie fizyczne i wspiera szerokie i różnorodne spektrum pacjentów z ograniczoną mobilnością i wydolnością fizyczną.

Produkty Reha Technology zapewniają spersonalizowaną terapię za pomocą inteligentnej technologii robotów i umożliwiają zwiększenie intensywności treningu zgodnie z potrzebami pacjenta.

Prof. Dr. Stefan Hesse (1960-2016)

Kto chce się ponownie nauczyć chodzić, musi chodzić”

Ordynator neurologii Medical Park Berlin, Niemcy Współtwórca G-EO System

Terapia chodu z asystą robota jest skuteczną metodą rehabilitacji pacjentów neurologicznych. Technologia ewoluowała znacząco w ciągu ostatnich kilku lat we współpracy z wiodącymi klinikami i uniwersytetami. Obecnie terapia z asystą robota jest niezbędnym narzędziem w rehabilitacji neurologicznej.

Niezliczona ilość badań potwierdza kliniczne dowody skuteczności terapii chodu z wykorzystaniem end-effectora w porównaniu z terapią konwencjonalną.

Zastosowanie robotów do reedukacji chodu w klinikach i praktyce fizjoterapeutycznej znacznie zwiększyło opłacalność i skuteczność rehabilitacji chodu, złagodziło fizyczne obciążenie terapeutów i pomogło pacjentom rozpocząć samodzielne chodzenie w bardziej skuteczny i ukierunkowany na cel sposób.

System do reedukacji chodu G-EO firmy Reha Technology oparty na zasadzie end-effektorów umożliwia bardzo wczesną terapię wielu patologii neurologicznych w sposób zależny od wydajności.

Zasada End-effektora – krótki czas mocowania pacjenta

Robot do reedukacji chodu G-EO, oparty na zasadzie end-effectora, znacząco zmniejsza obciążenie terapeutów. Prowadzenie zajętej kończyny wymaga jedynie dystalnego zabezpieczenia – w tym przypadku stóp. Nie ma skomplikowanych kroków konfiguracji i regulacji, dlatego też średni czas dostosowania do pacjenta wynosi około pięciu minut. W rehabilitacji chodu z wykorzystaniem robota stanowi to istotny czynnik w skutecznym przebiegu terapii.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zorientowany na potrzeby pacjentów, życie codzienne oraz terapeutów.

Stworzone do potrzeb codziennego życia, różnorodne czynności związane z chodem w G-EOS, od chodzenia po powierzchni płaskiej, po radzenie sobie z powierzchniami pochyłymi i schodami, zarówno w górę, jak i w dół, w różnych trybach aktywności – pasywnej, aktywnej lub aktywnej asysty – przynoszą korzyści bardzo szerokiej populacji pacjentów i umożliwiają spersonalizowaną terapię chodu w różnych wskazaniach. Modułowość G-EOS umożliwia elastyczną, holistyczną terapię dostosowaną do zdolności chodzenia pacjenta.

Funkcja segmentacji ruchu umożliwia również terapeucie trenowanie określonych faz chodu pod względem jakości i wydajności, od «Initial Contact» poprzez «Midstance» do «Terminal Swing» indywidualnie z uwzględnieniem obrazu klinicznego pacjenta.

Naturalny wzorzec chodu- stale dostosowywany podczas terapii

G-EOS pomaga pacjentom zapewniając symulację fizjologicznego wzorca chodu i aktywacji mięśni.
Szeroki zakres opcji konfiguracyjnych można zmienić bez przerywania terapii i umożliwić dostosowanie wzorca chodu zgodnie z obrazem klinicznym pacjenta.

Naturalność wzorca chodu

Poprawa terapii- duża intensywność, szybkość i odtwarzalność

Rehabilitacja neurologiczna musi być dostosowana do indywidualnych możliwości pacjentów z odpowiednią intensywnością od samego początku. Aby zapewnić długotrwały i skuteczny przebieg terapii, ważne jest wykonywanie ruchów z dużą liczbą powtórzeń dla określonego zadania i w fizjologicznie poprawny sposób. G-EO firmy Reha Technology pełni kluczową funkcję w ukierunkowanej, wczesnej i intensywnej terapii.

Robot do reedukacji chodu upraszcza i usprawnia zarówno przebieg terapii dla terapeutów, jak i cały proces terapii. Pacjent, terapeuta i terapia jako całość cieszą się ogromnymi korzyściami.

Dzięki zastosowaniu reedukacji chodu z wykorzystaniem robotów spada obciążenie fizjoterapeutów. Terapeuta może skupić się na pacjencie i terapii w bardziej precyzyjny i ukierunkowany sposób. To ulepszenie pozostawia więcej czasu na monitorowanie i informowanie pacjenta, co z kolei prowadzi do istotnego pozytywnego wzrostu zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej motywacji pacjentów i terapeutów.

Kluczowe cechy G-EOS:

 • 6 trajektorii chodu (po płaskim do przodu i do tyłu, po powierzchniach pochyłych w górę i w dół, po schodach w górę i w dół)
 • 3 tryby chodu (bierny, aktywny, aktywnej-asysty)
 • Masa ciała pacjenta do 200 kg
 • Wzrost pacjenta od 90 cm do 200 cm
 • Wzorzec chodu zbliżony do naturalnego zgodnie ze wzorcami opisanymi przez Jacqueline Perry w książce pt. Gait Analysis: Normal and PathologicalFunction
 • Dynamiczne odciążenie pacjenta
 • Biofeedback zapewniający funkcjonalne środowisko, zwiększające motywację wykonywanych ćwiczeń
 • Narzędzia oceny oraz raporty w celu zapewnienia obiektywizacji i ciągłego monitorowania wyników pacjenta
 • Możliwość modyfikacji z poziomu oprogramowania pozycji tułowia pacjenta względem pozycji jego kończyn dolnych – w każdej płaszczyźnie (czołowej,poprzecznej, strzałkowej), w celu odpowiedniej stymulacji wzorców ruchowych w stawie biodrowym i kolanowym
 • Brak konieczności dopasowywania się pacjenta do osi stawów urządzenia
 • Krótszy czas podpięcia do urządzenia (około 5 min) niż do urządzeń używających ortez (powyżej 20 minut)
 • Możliwość ćwiczeń we własnym zaopatrzeniu ortopedycznym (łuski, ortezy, buty)
 • Możliwość wykorzystania wsporników kolan – do zablokowania ruchomości stawu kolanowego w płaszczyźnie strzałkowej.
 • Możliwość swobodnej pracy miednicy, bez dodatkowych modułów, z możliwością jej stabilizacji wielo- lub jednopunktowo (tzn. możemy zablokować ruchy miednicy w kilku kierunkach)
 • Możliwość modyfikacji pozycji środka podarcia względem środka ciężkości pacjenta, tzn. pozycję stóp można wysunąć w przód lub w tył względem tułowia, jeżeli pacjent nie może jej utrzymać w sposób wyprostowany
 • Możliwość wyposażenia w moduł do FES (Funkcjonalnej Elektrostymulacji) działający jednocześnie z ruchem podstaw stóp
 • Trening ruchów częściowych
 • Serwis urządzenia na terenie RP, urządzenie ma w standardzie gwarancje dwuletnią

System posiada na chwilę obecną 5 instalacji w Polsce, ok. 100 na świecie w krajach takich jak Niemcy, Włochy, USA, Hiszpania, ZEA i inne.

Wymiary:

Długość: 310 cm
Szerokość: 204 cm
Wysokość standardowa: 260 cm

Przykładowe filmy prezentujące możliwości robota do reedukacji chodu G-EOS:

G-EO System – efekty rehabilitacji Pani Gabrieli chorej na SM

Historia Damiana MPD/ Projekty Unijne Technomex/ Bezpłatna rehabilitacja