Amadeo

Amadeo – rehabilitacja neurologiczna

Amadeo® to jedyny system mechatroniczny do rehabilitacji, który pozwala na indywidualny ruch poszczególnych palców, w tym kciuka. Ćwiczenia ukierunkowane na osiągnięcie konkretnego celu, pomagają odzyskać utracone funkcje motoryczne u pacjentów z ograniczoną ruchomością palców lub dłoni. Dzięki urządzeniu Amadeo możemy przeprowadzić nie tylko analizę obecnego stanu pacjenta ale przede wszystkim wszechstronną terapię. Dzięki regulowanemu uchwytowi na przedramię system ten jest odpowiedni dla pacjentów w różnym wieku (dzieci już od 7-8 lat). Szyny odpowiadające za ruch palców można przestawiać, dostosowując tym samym urządzenie do pacjentów z różnymi szerokościami dłoni.

Specjalne dostawki na kciuki pozwalają na terapię zarówno lewej, jak i prawej ręki przy użyciu jednej maszyny. Pięć samoprzylepnych magnesów (w tym odpowiednio większy podkład na kciuk) odpowiada za szybkie podpięcie pacjenta do urządzenia.

Dzięki wygodnej, regulowanej konstrukcji całość nadaje się świetnie dla osób przebywających w pozycji siedzącej (np. wózki inwalidzkie – łatwy dostęp do urządzenia pozwala na ich bezproblemową rehabilitację).

Oprogramowanie

Intuicyjne oprogramowanie pozwala na wybór ręki czy też wyłączenie konkretnych palców. Po przeprowadzonej kalibracji ustawiany jest zakres ruchu. Pod koniec ćwiczeń przedstawiany jest szczegółowy raport na temat wykonanej przez pacjenta pracy. Dzięki temu zachowujemy dużą aktywizację obszarów ciała objętych terapią. Dzięki mnogości czujników możliwy jest także szczegółowy pomiar mocy (zarówno przy zaciskaniu jak i otwieraniu dłoni czy konkretnych palców). Program jest w stanie zbadać, czy pacjent ćwiczy sam, czy też działa aktywnie/przeszkadza maszynie w wykonaniu prawidłowego wzorca ruchowego.

 

Możliwości treningowe

  • CPM – terapia bierna – regulacja prędkości ruchu, zakresu, opcja wyłączenia poszczególnych palców, synchronizacji, opcja naprzemiennego zamykania dłoni/kciuka)
  • tryb wspomagany – pacjent prostuje/zgina palce. Ruch wykonywany jest samodzielnie przez pacjenta do granic możliwości a następnie wspomagany przez urządzenie
  • tryb czynny – pacjent bez asysty wykonuje dane ruchy

 

Najważniejsze korzyści systemu Amadeo®

  • Pomiary: siły, zakresu ruchu, tonusu mięśniowego, spastyczności
  • Stała i ergonomiczna symulacja chwytu
  • Idealny do stosowania na wszystkich etapach rehabilitacji dzieci i dorosłych (ćwiczenia bierne, wspomagające, czynne i interaktywne)
  • Zintegrowany biofeedback w czasie rzeczywistym
  • Łatwe dostosowanie do różnych pacjentów
  • Terapia sensoryczna
  • Obiektywizacja terapii w postaci raportów

Materiały marketingowe polskie

Pobierz ulotkę