Pablo

Pablo – interaktywna terapia ruchowa

Pablo to kompaktowy, przenośny zestaw oferujący pakiet możliwości pomocnych w rehabilitacji w dysfunkcjach motorycznych całego ciała, ze szczególnym ukierunkowaniem na diagnostykę oraz terapię kończyny górnej firmy Tyromotion.

Pablo jest narzędziem, które z jednej strony służy do pomiarów diagnostycznych, a z drugiej do terapii funkcjonalnej z zastosowaniem sprzężenia zwrotnego. Zestaw gier (ćwiczeń) pozwala w pełni dostosować sesję ćwiczeniową do aktualnych możliwości pacjenta.

Pablo umożliwia wykonanie najbardziej różnorodnych ruchów ściskowych ręki takich jak chwyt cylindryczny, wyprost, chwyty szczypcowe, chwyt dwupunktowy czy trójpunktowy mierząc ich siłę w tym samym czasie. Urządzenie mierzy również zakres ruchu w stawach kończyny górnej (ramienny, łokciowy, nadgarstkowy) poprzez zintegrowane czujniki pozycji a także zawiera specjalne moduły pomiaru indeksu kontroli siły oraz analizy chodu.

Oprogramowanie zintegrowane z kartoteką pacjenta pozwalana na przedstawienie wszystkich wyników pomiarów i ćwiczeń w sposób numeryczny i graficzny przekazując bardzo przejrzystą informację na temat postępów terapii.

Pobierz ulotkę

Zakresy ruchu:

staw ramienny: zginanie, prostowanie, odwodzenie, przywodzenie 0°-180°

staw łokciowy: zginanie, prostowanie 0°-180°; pronacja, supinacja -90°-0-90°

nadgarstek: zginanie-prostowanie -90°-0-90°, odwiedzenie dopromieniowe-dołokociowe 40°-20°


Siła:

chwyt cylindryczny – pomiar do 1000 N (lub 100kg)

chwyty szczypcowe – pomiar do 200 N (lub 20kg)

W skład zestawu wchodzi przystawka Multiball do trójpłaszczyznowego ruchu w stawie nadgarstkowym i przystawka Multiboard do łączonej terapii wszystkich części kończyny górnej.


Cechy wyróżniające urządzenie:

  • Oparte na czujnikach urządzenie rehabilitacyjne do treningu jednostronnego i dwustronnego

  • Interaktywna terapia całego ciała (ręka, palce, kończyny górne, kończyny dolne, tułów, głowa)

  • Bezprzewodowe urządzenie terapeutyczne

  • Możliwość stosowania u dorosłych i dzieci we wszystkich fazach rehabilitacji

  • Obiektywne oceny, system monitorowania i raportowania