Damian
 phone +48 32 40 10 350 msg biuro@technomex.pl fb instagram yt linkedin 1
Baner pacjenci

Damian

Mózgowe porażenie dziecięce

Kolejny pacjent, który wziął udział w programie to 19 letni Damian. Po urodzeniu u Damiana nie została rozpoznana choroba. Dopiero po przekroczeniu pierwszego roku życia zostało rozpoznane MPD i Damian zaczął być rehabilitowany w Gliwicach. Gdy miał około 1,5 roku zaczął siadać, a pierwsze kroki zrobił po ukończeniu trzech lat i od tamtej pory rodzina toczy walkę o jakość jego chodzenia. W okresie dojrzewania, gdy jego ciało się wydłużało i nabierało masy Damian chodził na coraz bardziej ugiętych nogach i na palcach.

Obecnie po intensywnej terapii chodu przy pomocy EKSO GT Damian przemieszcza się coraz lepiej, ma lepszą równowagę, porusza się szybciej i sprawniej, stawia kroki już nie od palców, ale całą stopą, jego nogi są bardziej wyprostowane co wpływa również na poprawę jego postawy.

W ostatnim czasie dzięki terapii chodu przy pomocy egzoszkieletu Damian zrobił, dosłownie i w przenośni, ogromny krok do przodu i jego rodzina ma nadzieję, że nadal będzie robił postępy. Wspomnianą poprawę zaobserwujemy również, analizując raport z badania na bieżni Zebris. Tak jak w przypadku Oliwki, u Damiana również wydłużyła się linia chodu, w kierunku pięty (co obrazują poniższe grafiki).


Analiza rozkładu sił nacisku przed i po terapii:

 damian1

PRZED TERAPIĄ

 

Analiza rozkładu sił nacisku przed i po terapii:

 damian2

PO TERAPII

 

Film pokazujący ćwiczenia Damiana z EKSO + analiza jego chodu za pomocą systemu BTS

 

Zobacz pozostałych pacjentów

Przejdź do wszystkich pacjentów
YMEDIA.pl