Armon Edero - System odciążenia ręki
 phone +48 32 40 10 350 msg biuro@technomex.pl fb instagram yt linkedin 1

Armon Edero

System terapeutyczny do rehabilitacji neurologicznej kończyn górnych
Zobacz w sklepie
wuzyciu12 jedzenie Armon Edero jest bardzo prostym w obsłudze systemem podtrzymania ręki, który zaprojektowany został specjalnie dla osób z ograniczoną siłą w ramionach i dłoniach oraz dla osób, którym sił wystarcza tylko na krótki okres czasu.

Urządzenie zalecane jest dla osób z urazem rdzenia kręgowego, zespołem RSI, pacjentów po zawale mózgu oraz cierpiących na różne schorzenia mięśniowe. Urządzenie kompensuje wagę ramienia poprzez bardzo prosty w obsłudze system oparty na sprężynie i odpowiednio ustawionych łącznikach.

Ustawienia sprężyny dokonuje się jednorazowo. Armon podąża za ruchami użytkownika, dzięki temu łatwo jest manewrować ręką we wszystkich kierunkach. To właśnie metoda wsparcia ręki jest tym, co wyróżnia produkt na tle konkurencji. 

To osoba używająca Armona kontroluje urządzenie i decyduje o tym, jaki wykonać ruch.

 

Armon Edero wyróżnia się spośród rozwiązań konkurencji – nie działa on niezależnie, skazując użytkownika na ruchy, które przewidzała dla niego maszyna. Armon podąża za ruchami ręki – pomaga zrobić to, czego dokładnie chce osoba, która go używa. Armon ułatwi przeprowadzenie ruchu we wszystkich kierunkach. Sprawdź to na sobie!

Armon Edero wspiera pacjenta w:

 • redukcji obciążenia ramion, szyi i barków w pracy statycznej,
 • ergonomicznej pracy,
 • samowystarczalności w jedzeniu oraz piciu,
 • radzeniu sobie z osłabionymi mięśniami rąk.

Urządzenie stosuje się także na stanowisku pracy w celu zapobiegania lub łagodzenia dyskomfortu związanego ze schorzeniami typu RSI/CANS.

Edero kompensuje wagę ramienia o wadze od 900 do 4800 gram. Istnieje możliwość dostosowania poziomu odciążenia w 12 krokach (około 350 gram na krok). Możliwe jest zamontowanie także innych przystawek z linii Armon. Edero występuje w kolorach czarnym (RAL 9005) oraz białym (RAL 9010). Wszystko czego potrzebujesz to kawałek stabilnej powierzchni. Załóż klamrę np. na stół, dokręć pokrętło, załóż łączniki (w ustawieniu na lewą lub prawą stronę) oraz ramię, a na końcu zamontuj uchwyt na przedramię w szybkozłączce. Dostosuj jeszcze poziom odciążenia do swoich potrzeb i gotowe! Waga [g]: 2730 (Edero, klamra mocująca do stołu, uchwyt).


Akcesoria dodatkowe:

 • blokada: specjalny system szybkiej blokady umożliwia „zaparkowanie” uchwytu w miejscu, gdy nie jest on w użyciu. Zaczep dostępny jest bezpośrednio pod uchwytem na przedramię.  Jest prosty w użyciu, wystarczy przesunąć uchwyt z adapterem blokującym nad mocowaniem, blokada wskakuje w miejsce i całe ramię Armon staje się nieruchome.
 • adapter do krzesła biurowego: możliwy jest montaż systemu do standardowego krzesła biurowego. W tym celu należy dokupić specjalny adapter – na jedną lub dwie strony. Mocowany jest do sprężyny gazowej krzesła (w standardzie 28 mm). Ramię adaptera można regulować w zakresie wysokości czy odległości od krzesła (wszystkie elementy do regulacji ukryte są za estetyczną osłoną).
 • adapter do wózka inwalidzkiego: dzięki użyciu AUWC można w prosty sposób zamontować Edero do manualnego wózka inwalidzkiego. System obsłuży również inne wózki, jeśli tylko mają podobne do standardowych, pionowe poręcze za oparciem pleców (do których montuje się AUWC). Adapter składa się m.in. z 3 dysków, które można niezależnie obracać. Ich montaż możliwy jest na poręczach o średnicach: 18-22 25-27 oraz 28 mm.
 • oko blokujące: oko może być domontowane do dowolnego uchwytu Armon. Dzięki niemu można “zaparkować” np. Edero w klamrze, która przymocowana jest do stołu. Oko montowane jest dwoma śrubami do uchwytu. Można je wygiąć tak, aby ułatwić korzystanie z niego użytkownikowi – zależnie od stanu jego mięśni i umiejętności.

 

Inne uchwyty

Edero jest tylko jednym z uchwytów dostępnych w linii produktów Armon. Do wyboru są 4 różne typy, które różnią się możliwościami oraz obszarem zastosowania. Wszystkie uchwyty posiadają powłokę termoplastyczną, która odkształca się pod wpływem ciepła. Taki mechanizm pozwala na dostosowanie jej kształtu do przedramienia pacjenta. Dopasowanie można przeprowadzić nawet za pomocą zwykłej suszarki do włosów. Każdy uchwyt posiada również podparcie dla łokcia, które pokryto antyalergiczną gumą. Podparcie opiera się na ramie ze stali nierdzewnej, którą można wyginać aby dopasować ją do użytkownika. Uchwyty w zależności od możliwości (przedstawiono je w kolejności rosnącej – im bardziej zaawansowany model, tym więcej można dzięki niemu osiągnąć). Pełna lista:

Edero

Składa się z jednej części, posiada krótkie podparcie przedramienia, które można przesuwać, dostosowując konstrukcję do pacjenta.

Basic

Składa się z dwóch części, posiada krótkie podparcie przedramienia, które można przesuwać oraz punkt obrotu, dzięki któremu możemy wykonywać małe ruchy przedramieniem (rotację).

Ergo

Składa się z dwóch części, posiada dłuższe podparcie przedramienia, które można przesuwać oraz punkt obrotu, dzięki któremu możemy wykonywać małe ruchy przedramieniem (rotację). Posiada ergonomiczny pas, którym możemy zablokować przedramię w uchwycie. Ergo wyposażony jest również w podparcie łokcia, które można przesuwać, zmieniając punkt podparcia i balans przedramienia. Przykładowo: jeśli pacjent ma problem aby dosięgnąć dłonią do ust, można maksymalnie cofnąć podparcie łokcia – teraz punkt balansu wysunięty jest do przodu. Pacjent może wtedy użyć wagi swojego łokcia oraz grawitacji aby wznieść dłoń ku górze. Opcjonalnie dostępne jest ramię podpierające nadgarstek.

Ergo Plus

Składa się z dwóch części, posiada dłuższe podparcie przedramienia, które można przesuwać oraz punktu obrotu, dzięki któremu możemy wykonywać małe ruchy przedramieniem (rotację). Posiada ergonomiczny pas, którym możemy zablokować przedramię w uchwycie. Wyposażony jest również w podparcie łokcia, które można przesuwać, zmieniając punkt podparcia i balans. Uchwyt ten posiada również dodatkowy punkt obrotu w podparciu łokcia oraz sprężynę. Punkt ten pozwala na całkowite wyprostowanie stawu łokciowego. Sprężyna zaś ułatwia zgięcie – najczęściej używany jest u osób, które mają problem aby zbliżyć dłonie do ust. W komplecie z Ergo Plus są trzy sprężyny o różnym oporze. Dzięki temu możesz dobrać sprężynę do wagi przedramienia. Opcjonalnie dostępne jest ramię podpierające nadgarstek.

 

Zastosowanie

Urządzenie stosuje się także na stanowisku pracy w celu zapobiegania lub łagodzenia dyskomfortu związanego ze schorzeniami typu RSI/CANS.
Ramię podpierające składa się z mechanizmu balansowego oraz systemu kompensującego wagę. Ręce użytkownika są podpierane przez cały czas, urządzenie dodatkowo bierze na siebie część obciążenia, jakiemu standardowo poddawane są barki, szyja oraz plecy. Ruchy wykonywane za pomocą systemu Armon są płynne, łatwe i kosztują użytkownika bardzo mało energii. Poprawia się również pozycja przy wykonywaniu prac różnego typu (głównie prac precyzyjnych).


Armon Edero wspiera pacjenta w:

 • redukcji obciążenia ramion, szyi i barków w pracy statycznej,
 • ergonomicznej pracy,
 • samowystarczalności w jedzeniu oraz piciu,
 • radzeniu sobie z osłabionymi mięśniami rąk.

Wskazania

 • stwardnienie zanikowe boczne (SLA),
 • rdzeniowy zanik mięśni (SMA),
 • stwardnienie rozsiane (SM),
 • reumatyzm,
 • stan po operacji piersi,
 • stan poudarowy,
 • uszkodzenie rdzenia,
 • ból pleców lub barków.

Zastosowanie w pracy i hobby:

 • praca w biurze,
 • dentyści,
 • laboratoria,
 • chirurdzy,
 • malarze,
 • szewcy.

Rozmiary

Ważnym aspektem pracy z urządzeniem Armeo jest właściwe dobranie rozmiaru uchwytu ręki. Dane podane są w centymetrach (pierwsza wartość to średnica otworu na przedramię w uchwycie), drugą wartością jest dopuszczalny obwód zmierzony w najgrubszym miejscu przedramienia.

 • M – 6 cm (obwód <19 cm)
 • L – 8 cm (obwód 19 – 25 cm)
 • XL – 10 cm (obwód > 25 cm)

Zobacz pozostałe produkty w kategorii
rehabilitacja neurologiczna kończyny górnej

Przejdź do kategorii
YMEDIA.pl