Cynteract - Rękawica rehabilitacyjna do terapii ręki przy pomocy gier
 phone +48 32 40 10 350 msg biuro@technomex.pl fb instagram yt linkedin 1

Cynteract

Rękawica rehabilitacyjna do terapii ręki przy pomocy gier
Zobacz w sklepie
Cynteract www

Cynteract, fuzja słów “cyber” i “interakcja”, przenosi terapię ręki na nowy poziom. Dzięki rękawicy rehabilitacyjnej Cynteract terapia ręki zyskała formę zabawy – za pomocą rękawicy można sterować grami, dzięki czemu niezbędne ćwiczenia terapeutyczne stają się bardziej interaktywne i atrakcyjne.

Urządzenie medyczne Cynteract składa się z dwóch części: rękawicy i dedykowanego oprogramowania. Rękawica w połączeniu z oprogramowaniem wspomaga rehabilitację chorób/urazów palców, dłoni i ramion w ośrodkach rehabilitacyjnych, a także w warunkach domowych.

Ponadto, urządzenie Cynteract przekazuje terapeucie i lekarzowi prowadzącemu podsumowania danych treningowych.

Inteligentna rękawica rehabilitacyjna Cynteract łączy w sobie wysoki poziom wyposażenia technicznego z wieloma czujnikami oraz komfort noszenia.

 

Celem producentów rękawicy rehabilitacyjnej Cynteract było zwiększenie skuteczności rehabilitacji ręki, umożliwiając pacjentom czerpanie przyjemności z terapii. Inspiracją i motywacją do stworzenia rękawicy Cynteract był przyjaciel założycieli firmy, który jako nastolatek doznał udaru mózgu. W trakcie rehabilitacji frustrowały go nudne, monotonne ćwiczenia, które polegały głównie na naciskaniu piłki terapeutycznej. W końcu przestał wykonywać te ćwiczenia, co negatywnie wpłynęło na jego terapię i funkcjonowanie ręki. Aby mu pomóc, w 2013 r. rozpoczęli prace nad rękawicą w ramach programu “Jugend forscht”. Od tego czasu do zespołu dołączyło wielu specjalistów i ekspertów, a sama rękawicza otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia.
Cynteract wspiera terapię ręki pacjentów:

pacjent neurologiczny neurologicznych

pacjent geriatryczny geriatrycznych

pacjent ortopedyczny ortopedycznych

pacjent pediatryczny pediatrycznych

Rękawica do terapii ręki, która zmieniła oblicze rehabilitacji.

 

Cynteract2 www

Za pomocą ruchów ramion, dłoni i palców można grać w wybrane gry, indywidualnie lub z innymi użytkownikami. W ten sposób ćwiczenia niezbędne do skutecznej terapii są wykonywane
w sposób nieświadomy.

bg-kliniken.jpg

Prof. Dr. med. Heinz-Herbert Homann (główny lekarz i chirurg ręki) „Wkraczamy tu na zupełnie nowy poziom rehabilitacji po urazach ręki i po innych chorobach.”

 

Jak działa rękawica? - cechy urządzenia

Rękawica rehabilitacyjna jest produktem medycznym z certyfikatem CE, co znajduje odzwierciedlenie w zastosowanych materiałach, wysokiej jakości elektronice i starannej obróbce. W ten sposób producent zapewnia bezproblemową aplikację i wysoką trwałość produktu.

Nylonowa rękawica jest wyposażona w szereg nowoczesnych czujników zintegrowanych na jej grzbiecie. Wykrywają one ruchy ramienia, palców i dłoni, takie jak rozciąganie i zginanie oraz ruchy obrotowe. Rękawica jest połączona z urządzeniem za pomocą kabla, w którym znajduje się “Centrum sterowania Cynteract”. Można go używać do uruchamiania gier sterowanych ruchami.

 

rekawica-klapy-300x231.jpg

Uchwyty ułatwiające zdejmowanie

centeract-3-www.jpg

Złącze USB-C zapewniające najnowocześniejszy transfer danych

cynter-kontrola-jakosci-pttv52h67l5b9kmjmmvgrobl6lvp6wpa2m49p8o1ji.jpg

Kontrola jakości każdej rękawicy

zamek-blyskawiczny-pttvijhw63l9od20ygiyi9xfpfh3iq6rxaqtc0owjs.jpg

Łatwe zakładanie dzięki zamkowi błyskawicznemu

 

Cynteract - dla kogo?

Rękawica rehabilitacyjna Cynteract jest odpowiednia dla wszystkich pacjentów, którzy przechodzą terapię zajęciową lub fizjoterapię w ramach rehabilitacji po urazach i chorobach palców, dłoni lub ramion. Przyczyną urazów mogą być zaburzenia neurologiczne, takie jak udary, a także uszkodzenia powstałe w wyniku wypadków. Rękawica Cynteract jest odpowiednia dla wszystkich płci i grup wiekowych. Dostępne rozmiary to S, M, L.

katalog-cynteract-1-www-1.jpg

 

Wskazania - niedowłady ręki powstałe w wyniku:

 • udarów mózgu (krwotocznych i niedokrwiennych)
 • urazowowych uszkodzeń mózgu (tbi) i rdzenia kręgowego (sci)
 • guzów mózgu i stanów zapalnych
 • chorób przewlekłych układu nerwowego np.: stwardnienie rozsiane (sm), choroba parkinsona, stwardnienie zanikowe boczne (als)
 • mózgowego porażenia dziecięcego
 • dystrofii mięśniowej
 • schorzeń ortopedycznych: złamań, zwichnięć i ich powikłań, doleczanie po operacjach ręki

 

Sukces rękawicy rehabilitacyjnej opiera się na tych trzech wyjątkowych aspektach

ikona 1 png

Przenośne urządzenie - waży zaledwie 60 gramów

ikona 2 png

Ekonomiczne - dla pacjentów, ośrodków terapeutycznych i firm ubezpieczeniowych

ikona 3

Precyzyjne - mierzenie każdego najmniejszego ruchu

 

 

Dlaczego Cynteract? - Korzyści dla pacjentów

korzysci-cynter.jpg

 

Więcej motywacji

Wreszcie monotonne, wielokrotnie powtarzane ćwiczenia rehabilitacyjne przeszły do historii. Dzięki dużej liczbie różnorodnych gier i możliwości śledzenia własnych postępów w terapii, pacjent jest stale zmotywowany do odbywania niezbędnych sesji terapeutycznych.

Łatwa obsługa dzięki funkcji plug- and-play

Dzięki nieskomplikowanej instalacji oprogramowania, które może działać na dowolnym systemie operacyjnym, do ćwiczeń terapeutycznych nie potrzeba wiele – wystarczy założyć rękawicę, połączyć ją z urządzeniem końcowym za pomocą kabla i gotowe!

Ćwicz wszędzie

Rękawica rehabilitacyjna jest lekka i elastyczna, dzięki czemu jej transport nie stanowi żadnego problemu. W klinice, w domu czy na wakacjach – trening jest możliwy wszędzie.

Więcej niezależności

Do terapeutów lub ośrodków rehabilitacyjnych często jest długa droga. Dzięki rękawicy rehabilitacyjnej trening może być prowadzony wygodnie w domu lub w podróży. Pozwala to na częstsze treningi, które nie wymagają każdorazowej wizytu u terapeuty. Jednocześnie, terapeuta wciąż może śledzić postępy terapii za pośrednictwem  oprogramowania.

Terapia zakończona sukcesem

Dzięki interaktywnej formie ćwiczeń terapeutycznych, pacjenci są mniej narażeni na brak motywacji i zmęczenie związane z rehabilitacją. Może to zapobiec przedwczesnemu przerwaniu terapii

Większa skuteczność leczenia

Interaktywne sterowanie ruchami rąk i grywalizacja sprawiają, że ćwiczenia są o wiele bardziej angażujące i bardziej efektywne.

 

 

Dlaczego Cynteract? - Korzyści dla terapeutów i klinik

korzysci-terapeuci-kliniki.jpg

 

Skuteczna i nowoczesna terapia

Rękawica rehabilitacyjna jest lekka i elastyczna, dzięki czemu jej transport nie stanowi żadnego problemu. W klinice, w domu czy na wakacjach – trening jest możliwy wszędzie.

Zwiększona pojemność

Wykonywanie ćwiczeń terapeutycznych w domu pozwala na towarzyszenie większej liczbie pacjentów podczas terapii. W ten sposób można łatwo zwiększyć wydajność bez utraty jakości nadzoru.

Lepsze monitorowanie terapii

Za pomocą oprogramowania można monitorować i sprawdzać postępy pacjentów w trakcie terapii, niezależnie od tego, czy ćwiczą u siebie, czy w innym miejscu.

Więcej zadowolonych pacjentów

Grywalizacja w rehabilitacji zwiększa motywację pacjentów i sprzyja długotrwałemu powodzeniu terapii, dzięki czemu pacjenci są zadowoleni i zmotywowani.

Niski koszt leczenia

Niski koszt rękawic i szeroki zakres zastosowań umożliwiają szerokie i niedrogie wykorzystanie ich w rehabilitacji w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

Mniejsza liczba przerwanych terapii

Pacjenci o stałej motywacji rzadziej rezygnują z terapii i częściej kończą ją z powodzeniem. Zmniejsza to również ryzyko wystąpienia wtórnych urazów.

 

Cynteract - dostępne pakiety

 • Rękawica rehabilitacyjna w wybranym rozmiarze
 • Kabel USB do połączenia z urządzeniem końcowym
 • Nośnik USB zawierająca oprogramowanie niezbędne do instalacji
 • Instrukcja obsługi zawierająca wszystkie niezbędne informacje

 

cynter-act-1024x643.jpg

 

Opcje pakietów

18.986.001 18.986.001 Rękawica Cynteract do oceny i treningu ręki z biofeedbackiem (licencja 5 lat) 
18.986.004 Rękawica Cynteract do oceny i treningu ręki z biofeedbackiem (1 rok licencji)

18.986.002

Zestaw kliniczny 4 rękawic Cynteract do oceny i treningu ręki z biofeedbackiem
18.986.003 Zestaw kliniczny 6 rękawic Cynteract do oceny i treningu ręki z biofeedbackiem
18.986.005 Licencja do rękawicy Cynteract do oceny i treningu ręki z biofeedbackiem (1 rok)
18.986.006 Dodatkowa rękawica Cynteract do oceny i treningu ręki z biofeedbackiem (bez licencji
i oprogramowania)

 

Cynteract - oprogramowanie

Rękawica Cynteract obsługiwana jest z poziomu oprogramowania, które jest kompatybilne z systemem Windows, jak i macOS. Z poziomu oprogramowania uruchamiane są gry, można tu śledzić wyniki z każdej sesji, przeglądać dane treningowe oraz zmieniać ustawienia.

Centrum Sterowania Cynteract zapewnia:
 • instalację z dostarczonego w zestawie nośnika usb lub przez internet
 • oprogramowanie w języku polskim
 • uruchamianie gier pojedynczo lub jako kompletny trening
 • wyniki z każdej sesji
 • umożliwia eksport danych regularne aktualizacje
cynter-oprogramowaine-1024x979.jpg

 

Terapia zgamifikowana - gry motywujące

Cynteract oferuje sześć gier opartych na kontroli poprzez różne działania ręki. W ten sposób zapewnia dużą różnorodność terapii i zrównoważone wykorzystanie mięśni, które są niezbędne do rehabilitacji i powrotu do zdrowia.

Gry zostały opracowane wspólnie z terapeutami i pacjentami, aby zapewnić optymalny zakres ruchu podczas ćwiczeń i jednocześnie wysoki współczynnik zabawy. Są więc gry szybkie, relaksujące lub wymagające zastanowienia.

gry-cynter-1024x192.jpg

W celu sterowania grami możliwe jest wykonywanie pojedynczych ruchów, takich jak chwyt pięścią, a także kombinacji różnych wzorców ruchowych. Niektóre ćwiczenia, jak np. połączenie obrotu dłoni i zgięcia palców, może z początku stanowić wyzwanie dla pacjentów z obniżoną sprawnością ręki, jednakże oprogramowanie automatycznie dostosowuje się do możliwości osoby ćwiczącej, zatem trening jest możliwy nawet bez żadnego doświadczenia w grach.

Istnieje również możliwość wspólnej gry z innymi użytkownikami w trybie onlie, co znacznie uatrakcyjnia terapię, dodając element wzajemnego wspierania się i rywalizacji.

 

Wirtualna rzeczywistość

Rękawica to nie tylko inteligentne narzędzie umożliwiające sterowanie dwuwymiarowymi grami na komputerze, ale także klucz do wirtualnej rzeczywistości (VR).

Trójwymiarowe światy można intuicyjnie poznawać i “chwytać” za pomocą okularów VR i rękawicy Cynteract

Dzięki haptycznemu sprzężeniu zwrotnemu w postaci wibracji uzyskujemy jeszcze bardziej wciągające doświadczenie, a tym samym większy sukces terapeutyczny.

vr-transparent-small.png

 

Najistotniejsze usprawniane funkcje ruchowe:

 • ruchy pojedynczych palców / ruchy kombinowane
 • otwarcie / zacisnięcie pięści
 • zgięcie grzbietowe / dłoniowe oraz łokciowe / promieniowe nadgarstka
 • pronacja / supinacja dłoni
 • możliwość pracy w stawie
  łokciowym / ramiennym 

 

Jedynie Cynteract zapewnia:

 • pracę offline / online
 • oprogramowanie w języku polskim
 • opcję wibracji
 • ilość gier: 6
 • 3 poziomy trudności ćwiczeń
 • tutorial przed każdą grą (z możliwością wyłączenia)
 • pracę w indywidualnym zakresie ruchu pacjenta
 • notatkę po każdej sesji
 • ocenę wykonania / bólu po każdej sesji terapeutycznej
 • łatwy eksport danych
 • w pracy online możliwość gry z innymi użytkownikami
 • wysoki komfort noszenia
 • dostosowanie do wszystkich grup pacjentów (rozmiary rękawic (s, m, l)

 

Wyróżnienia:

wyroznienia.jpg

Zobacz pozostałe produkty w kategorii
rehabilitacja neurologiczna kończyny górnej

Przejdź do kategorii
YMEDIA.pl