Bieżnia Zebris do skutecznej terapii chodu
 phone +48 32 40 10 350 msg biuro@technomex.pl fb instagram yt linkedin 1

Bieżnia Zebris do skutecznej terapii chodu

24 Lip Bieżnia Zebris do skutecznej terapii chodu

Motywacja i zabawa zamiast żmudnej i ciężkiej pracy podczas terapii chodu to jak najbardziej możliwe. Zobacz film ponizej, a pokażemy ci terapię z wykorzystaniem bieżni zebris.

 

 

Terapia dla każdego

Terapia z wykorzystaniem bieżni może być zastosowana dla każdego, a dzięki ukrytej pod pasem platformie jesteśmy w stanie wykonać rzetelny i obiektywny pomiar chodu.

Urządzenie może zostać wyposażone w wiele różnych modułów. Ten prezentowany model został doposażony o specjalne poręcze, które umożliwiają terapię pacjentów pediatrycznych.

 

Moduł Forest Walk, czyli angażowanie pacjenta w trening. Tak naprawdę jest to moduł wykorzystujący wirtualną rzeczywistość, czyli spacer przez Las z różnymi przeszkodami, które przekraczamy, omijamy bądź wdeptujemy w podłoże. Występują tutaj również moduły kognitywne, jak na przykład zadanie matematyczne lub dopasowywanie kolorów i umożliwia nam dopasowanie poziomu trudności do umiejętności pacjenta.

Dzięki jego zastosowaniu jesteśmy w stanie zmobilizować i zmotywować pacjenta do rehabilitacji poprzez zabawę.

 

Moduł Reha Walk , czyli moduł do reedukacji chodu, bazuje na analizie chodu w standardowych  warunkach.

Parametrów zyskane z tej analizy takie jak długość kroku bądź szerokość kroku, mogą być dowolnie modyfikowane przez terapeutę, a następnie wyświetlone na pasie w postaci śladów, w które pacjent musi trafić.

Zamiast standardowego wysięgnika możemy zastosować moduł air walk czyli moduł dynamicznego odciążenia, który pozwala nam na podnoszenie albo asekurację pacjenta za pomocą specjalnego kompresora.

Bieżnia ta wyposażona jest w moduł odwrócenia biegu pasa, co w połączeniu ze zwiększeniem nachylenia pozwala nam na symulowanie warunków schodzenia po pochyłości.

 

Moduł perturbacji 

Wyższe modele bieżni umożliwiają doposażenie ich o moduł perturbacji, który pozwala nagle zatrzymać bądź przyspieszyć pas i, umożliwić trening w warunkach nagłej utraty równowagi. Poza omawianymi wcześniej modułami istnieje możliwość doposażenia o wiele innych, takich jak na przykład system Robo Walk, czyli system specjalnie opatentowanych cięgien mocowanych do kończyn dolnych pacjenta za pomocą specjalnych mankietów, które oporują, jeżeli znajdują się z tyłu, bądź wspomagają chód, jeżeli zamontujemy je z przodu bieżni.

Obiektywna ocena równowagi i chodu pacjenta

Wykorzystanie bieżni zebris w pracy z pacjentem pozwala na obiektywną ocenę równowagi oraz chodu pacjenta, a następnie dostosowanie terapii do aktualnego stanu pacjenta. Wykorzystanie biofeedback  oraz wizualnej stymulacji pozwala na pracę nad konkretnym zaburzeniem u danego pacjenta oraz stopniowanie ćwiczeń. Porównanie pracy na bieżni zebris z tradycyjną bieżnią. Pozwala na prowadzenie ćwiczeń w sposób ciekawy pacjenta, jest to dla pacjenta bardziej motywujące, jak również jesteśmy w stanie pracować nad równowagą nad koordynacją pacjenta oraz nad długością kroku.

 

Jeżeli chcesz poznać szczegóły dotyczące bieżni zebris bądź poznać pełną naszą ofertę, zapraszamy do kontaktu.


YMEDIA.pl