Nabyte uszkodzenie mózgu i egzoszkielet EksoNR: Jak robotyka staje się niezbędna dla pacjentów
 phone +48 32 40 10 350 msg biuro@technomex.pl fb instagram yt linkedin 1

Nabyte uszkodzenie mózgu i egzoszkielet EksoNR: Jak robotyka staje się niezbędna dla pacjentów

19 Kwi Nabyte uszkodzenie mózgu i egzoszkielet EksoNR: Jak robotyka staje się niezbędna dla pacjentów

Cierpienie z powodu nabytego uszkodzenia mózgu jest czymś, przez co nikt nigdy nie chce przejść. Po urazie rdzenia kręgowego, urazie czaszkowo-mózgowym lub udarze mózgu może pojawić się wiele niepewności dotyczących Twojej przyszłości. Czy może wystąpić paraliż? Jakie będą Twoje nowe ograniczenia fizyczne? Jak długo będziesz musiał przebywać w ośrodkach rehabilitacyjnych, zanim wrócisz do codziennych zajęć?

Powrót do zdrowia może być długą podróżą, która wystawi na próbę Twoją wolę i wytrzymałość. Ale z pomocą fizjoterapeutów i klinicystów możesz odzyskać dużą część sprawności i przyzwyczaić się do nowej normalności. egzoszkielet EksoNR.

Jeśli pracujesz w ośrodkach rehabilitacyjnych lub współpracujesz z nimi, masz doświadczenie z pierwszej ręki w pomaganiu pacjentom w ponownej nauce utraconych umiejętności. Dzięki nowym technologiom możesz zaoferować pomoc w innowacyjny sposób, aby uzyskać jeszcze lepsze wyniki w zakresie postępów pacjenta zarówno w przypadku urazów ostrych, jak i przewlekłych. Egzoszkielety firmy Ekso Bionics wykraczają poza ograniczenia tego, co konwencjonalna fizjoterapia może przynieść pacjentom po urazie mózgu.

Egzoszkielet powstał, aby pomóc pacjentom wstać z wózka inwalidzkiego i na nowo nauczyć się chodzić. Ekso Bionics i EksoNR są liderami w branży technologii egzoszkieletów i są jedynymi robotami zatwierdzonymi przez FDA, do rehabilitacji pacjentów z urazami mózgu, rdzenia kręgowego i udarami mózgu. Ekso pomaga pacjentom i fizjoterapeutom zobaczyć wymierne efekty i  w wielu przypadkach staje się istotną częścią procesu zdrowienia.

 

egzo-mailing-2.jpg

 

Cel rehabilitacji w przypadku uszkodzenia mózgu egzoszkielet EksoNR

Urazy mózgu mogą pozostawić pacjentów w szpitalu na dłuższy czas. Przywrócenie funkcji i naturalnych zdolności może wymagać wielu sesji rehabilitacyjnych. Siedzenie, chodzenie, jedzenie, a nawet poruszanie kończynami może być trudnym zadaniem dla pacjentów. Celem neurorehabilitacji jest pomoc tym osobom w znalezieniu pozorów normalności w funkcjonowaniu organizmu. Technologia i produkty medyczne firmy Ekso Bionics wspomagają ten proces i pomagają w postępach pacjentów w całym zakresie opieki.

 

Robotyka przyspiesza tempo powrotu do zdrowia.

Chociaż tempo powrotu do zdrowia jest różne dla każdej osoby, robotyka staje się niezbędnym elementem pomagającym przyspieszyć ten proces. Egzoszkielet zapewnia poziom wsparcia na każdym kroku tego procesu wykraczając poza ograniczenia i pomagając pacjentom zyskać pewność co do ich umiejętności. Dzięki szybkiemu przejściu od pomocy doraźnej do samodzielnego chodzenia, egzoszkielet EksoNR pomaga pacjentom jak najszybciej odzyskać życie.

 

Fizjoterapeuci mogą dostosować terapię do poziomu każdego pacjenta.

Fizjoterapeuci zawsze szukają sposobów na usprawnienie działania firmy i  zapewnienia lepszej terapii swoim pacjentom. Innowacyjne rozwiązanie w postaci egzoszkieletu właśnie to robi. Ze względu na elastyczność lekkiej konstrukcji i możliwość adaptacji czujników Variable-Assist, egzoszkielet może być dostosowany do pracy z pacjentami na każdym etapie rehabilitacji. Na początku może zapewnić pełne wsparcie i pomoc przy wykonywaniu kroku, ale w miarę postępów pacjenta robot wycofa się, aby pacjent mógł rozpocząć samodzielne poruszanie się przy minimalnej pomocy egzoszkieletu lub SmartAssist. Może to stanowić prawdziwe wyzwanie dla pacjentów, aby pokonać poprzednie ograniczenia. Otwiera to drzwi do rzeczywistych rezultatów i  lepszych poziomów spersonalizowanej terapii.

 

Ekso daje pacjentom poczucie nadziei i  ponowną wolność.

Niepewność w wyniku nabytego uszkodzenia mózgu może pozostawić pacjentom poczucie zagubienia i beznadziejności. Egzoszkielet EksoNR daje im nowe poczucie nadziei, kiedy odkrywają ponownie wolność. Mogą wstać i pracować nad przywróceniem funkcji kończyn dolnych, aby znowu spacerować bez żadnego urządzenia wspomagającego. Ta świadomość może być motywacją dla pacjentów w Twojej klinice rehabilitacyjnej. Zobacz postęp z pierwszej ręki z jedynym egzoszkieletem, który znajduje się po stronie pacjenta z urazem mózgu na każdym kroku. Dosłownie.

 

Skontaktuj się z Technomex

Egzoszkielety i roboty mogą brzmieć tak, jakby znajdowały się tylko w filmach science-fiction, ale tak nie jest. Egzoszkielety znajdują się tutaj, wśród milionów ludzi doświadczających skutków urazów fizycznych i problemów neurologicznych prowadzących do osłabienia i paraliżu. Aby dowiedzieć się więcej o najnowszych technologiach i o tym, jak mogą one pomóc Tobie, skontaktuj się z zespołem Technomexu już dziś.

YMEDIA.pl