Otwarcie Klinicznego Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Narządów Ruchu oraz Schorzeń Neurologicznych i Kardiologicznych
 phone +48 32 40 10 350 msg biuro@technomex.pl fb instagram yt linkedin 1

Otwarcie Klinicznego Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Narządów Ruchu oraz Schorzeń Neurologicznych i Kardiologicznych

13 Paź Otwarcie Klinicznego Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Narządów Ruchu oraz Schorzeń Neurologicznych i Kardiologicznych

Z przyjemnością informujemy, że w październiku 2020 r. swą działalność – w ramach Uzdrowiska Horyniec Sp. z o.o. – rozpoczęło Kliniczne Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Narządów Ruchu oraz Schorzeń Neurologicznych i Kardiologicznych.

 

Jako Technomex w szczególności cieszymy się z tego wydarzenia, gdyż mieliśmy przyjemność zaopatrzyć Centrum w sprzęt, z którego jesteśmy naprawdę dumni. Pacjenci będą mogli w tutejszym Centrum skorzystać m.in. z 

 * HandTutor, Egzoszkielet Ekso GT/NR, LegTutor, G-EOS, Tergumed, BalanceTutor, Eccentron, Pablo, Edero, ACX, Diego

Poniżej więcej o urządzeniach.

W pełni zgadzamy się ze słowami pracownika Centrum lek. reumatolog, internisty –  Małgorzaty Biskup, że w okresie pandemii, musimy zadbać o siebie. Nie możemy rezygnować z rehabilitacji, która daje nam szanse na przetrwanie tego trudnego okresu, jak również utrzymanie w dobrej kondycji: serca, układu ruchu i układu neurologicznego.

Otwarcie Centrum to bardzo dobra informacja dla pacjentów z całej Polski, którzy borykają się ze schorzeniami z zakresu reumatologii, ortopedii, chorób narządu ruchu, osteoporozy, neurologii, kardiologii, chorób skóry czy niektórych chorób kobiecych.

Będzie można tu skorzystać m.in. z usług: rehabilitacji sportowej i neurologicznej dzieci i dorosłych, pionizacji pacjenta, nauki chodu, mobilizacji odcinków kręgosłupa, stawów, ćwiczeń sprawności manualnej, biofeedbacku, treningu z oporem elastycznym, diagnostyki kardiologicznej i neurologicznej, diagnostyki USG, badań wysiłkowych serca, diagnostyki Rentgen, tlenoterapii. 

W ramach rehabilitacji w Klinicznym Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznym Narządów Ruchu oraz Schorzeń Neurologicznych i Kardiologicznych, pacjenci będą mogli skorzystać m.in  z poniższych urządzeń dostarczonych przez Technomex:

* HandTutor jest programem rehabilitacyjnym ręki składającym się z aktywnych ćwiczeń . System oparty jest o bezpieczną i wygodną rękawicę zawierającą czujniki położenia oraz szybkości oraz oprogramowanie.       Program wykorzystuje znaną koncepcję sprzężenia zwrotnego umożliwiając terapeutom dostęp do przyjaznego dla użytkownika i niedrogiego pakietu rehabilitacyjnego.|

* Egzoszkielet Ekso GT/NR amerykańskiej firmy Ekso Bionics to przenośny bioniczny szkielet przeznaczony do użytku w celach rehabilitacji praktycznie każdego pacjenta z porażeniem lub niedowładem kończyn   dolnych. Pozwala na wykonywanie ruchów wstawania z, i siadania na krześle oraz na wykonywanie chodu w sposób naturalny, z prawidłowym przenoszeniem obciążenia między kończynami.\

* LegTutor został zaprojektowany aby umożliwić funkcjonalną rehabilitację kończyny dolnej. System ten składa się z ergonomicznej “opaski” na nogę, łatwych i wygodnych w użytkowaniu klamr z wbudowanymi czujnikami pozycji i prędkości (precyzyjnie odtwarzają trójpłaszczyznowy ruch w kolanie i biodrze) oraz dedykowanego oprogramowania komputerowego.\

*  G-EOS firmy Reha Technology to najbardziej zaawansowany na świecie system do rehabilitacji i reedukacji chodu, przeznaczony dla wymagających terapeutów, chcących posługiwać się w swojej terapii najbardziej skutecznym sprzętem. Cechuje go bardzo wysoka jakość i najnowsze rozwiązania prosto ze Szwajcarii.

* Tergumed – linia urządzeń tergumed® 710 ułatwia systematyczną analizę i ocenę mięśni stabilizujących kręgosłup, jak również ukierunkowuje trening odpowiednich grup mięśniowych. Prosty, przyjazny użytkownikowi, system regulacji urządzenia został zaprojektowany, tak aby umożliwić pacjentom z bólem pleców szybki i komfortowy sposób dopasowania urządzenia do własnych potrzeb. Wejście i zejście z urządzenia, tak jak i zwolnienie obciążenia w trakcie przerw, może być realizowane samodzielnie przez pacjenta.

* BalanceTutor to jedyny system rehabilitacyjny, który opiera się na zaawansowanej i opatentowanej bieżni wywołującej perturbacje, posiadającej dodatkowo szereg czujników siły i ruchu oraz bazę interaktywnych gier motywacyjnych.

* Eccentron to system do oceny i treningu ekscentrycznego w rehabilitacji i sporcie.

*  Pablo i Edero. Pablo to kompaktowy, przenośny zestaw oferujący pakiet możliwości pomocnych w rehabilitacji w dysfunkcjach motorycznych całego ciała, ze szczególnym ukierunkowaniem na diagnostykę oraz terapię kończyny górnej firmy Tyromotion. System odciążenia ręki Armon Edero jest bardzo prostym w obsłudze systemem podtrzymania ręki, który zaprojektowany został specjalnie dla osób z ograniczoną siłą w ramionach i dłoniach oraz dla osób, którym sił wystarcza tylko na krótki okres czasu.

*  ACX.rehab to koncepcja nowoczesnej rehabilitacji i diagnostyki w wirtualnej rzeczywistości, łącząca klasyczne metody z możliwościami nowoczesnej technologii.

*  Diego to robot przeznaczony do rehabilitacji pacjentów w prowadzeniu terapii w przypadku utraty funkcji kończyny górnej (neurologia, ortopedia) firmy Tyromotion.

Serdecznie zachęcamy do aktywnej rehabilitacji i skorzystania z oferty “Uzdrowiska Horyniec”

YMEDIA.pl