Bieżnie HP Cosmos, nie tylko do neurorehabilitacji
 phone +48 32 40 10 350 msg biuro@technomex.pl fb instagram yt linkedin 1

Bieżnie HP Cosmos, nie tylko do neurorehabilitacji

20 Lip Bieżnie HP Cosmos, nie tylko do neurorehabilitacji

HP Cosmos to bieżnie gotowe do zastosowania w placówce medycznej lub sporcie zawodowym. Rozwiązania dedykowane dla sportowców i pacjentów w tym neurologicznych.

Jednym z rozwiązań HP Cosmos jest System Rehawalk. Przeznaczony jest do analizy i terapii zaburzeń chodu w rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej lub geriatrycznej.

 

Zobacz film i zapoznaj się z rozwiązaniami, które, chciałoby się rzec - biegusiem - przeniosą Cię na wyższy poziom w analizie i terapii zaburzeń chodu.

 


Bieżnie występują w wielu wariantach i opcjach. Różne moduły wyposażenia dodatkowego sprawiają, że bieżnie można dostosować do indywidualnych potrzeb. To sprawia, że terapia i trening są zdecydowanie bardziej skuteczne i efektywne.


Robowalk

Pierwsze rozwiązanie to Robowalk, czyli system cięgien mocowanych do kończyn dolnych pacjenta, które zapewniają korekcję ruchu. To sprawia, że ćwiczenia terapeuty z pacjentem mogą być dłuższe i bardziej fizjologicznie, a wyniki treningu lepsze.


Airwalk

Kolejnym urządzeniem jest Airwalk, który zapewnia dynamiczne odciążenie masy ciała. Dzięki temu chroni przed upadkiem w trakcie treningu, umożliwia trening równowagi lub funkcjonalnego wzorca chodu/biegu w odciążeniu lub zabezpieczeniu. Do tego pozwala na  trening w warunkach nadmiernej prędkości.


Rehawalk

System Rehawalk jest przeznaczony do analizy i terapii zaburzeń chodu w rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej lub geriatrycznej. Dodatkowo urządzenie umożliwia adaptacyjny wizualny feedback poprzez projekcję wzorców chodu (śladów) na powierzchni bieżni


Moduł perturbacji    


Ciekawym rozwiązaniem jest moduł perturbacji, który polega na nagłym zatrzymaniu lub przyspieszeniu pasa bieżni. Funkcja symuluje poślizgi i potknięcia, co ma na celu zwiększenie stabilności chodu.    


Bieżnie ponadnormatywne Venus i Saturn

Bieżnie ponadnormatywne Venus i Saturn umożliwiają jazdę na rowerze, handbike’u i wózku inwalidzkim. Zapewniają prędkość do 80 km/h oraz bardzo duże nachylenie - nawet do 35 stopni. Dodatkową opcją jest zielony pas, który jest dodatkowo wzmocniony, dzięki czemu zapobiega procesowi ścierania przez opony wózka lub roweru i umożliwia wbijanie kijków narciarskich.


Bestia


The Beast to największa bieżnia z serii Saturn przeznaczona do zadań specjalnych. Sprawdzi się szczególnie dobrze w treningach zawodowych sportowców. Pozwala na jazdę na rowerze, rolkach, nartorolkach, wózku inwalidzkim, handbike’u czy treningu kilku osób na raz.

Bieżnia wyróżnia się obniżająca się rampą przed bieżnią, która zapewniają większe bezpieczeństwo. Do tego ogromna powierzchnia biegowa 450 cm x 300 cm i wzmocniony, bardzo gruby pas bieżni zapewnia optymalną diagnostykę i doskonałe możliwości treningowe o każdej porze roku.


Speedzone

Ciekawym produktem jest mobilna podłoga Speedzone. Świetnie sprawdza się podczas treningu zdolności motorycznych takich jak szybkość, czas reakcji, zwinność, trening wizji i funkcji kognitywnych.

System jest mobilny i można go wykorzystać nie tylko na hali sportowej, ale również na zewnątrz na dowolnym podłożu, np. sztuczna trawa, lodowisko itp.Jeśli chcą Państwo poznać pełną ofertę firmy h/p/cosmos i dowiedzieć się więcej o produktach tej marki to zapraszamy do kontaktu!

YMEDIA.pl